Понеділок, 12.04.2021, 04:44

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Інші сайти закладу

Загальні відомості

Загальні відомості
Дата створення, його особливості
     Дошкільний навчальний заклад засновано у 1971 році. За роки існування дитсадок закінчили 2100  дітей.
     З 2003 року на базі ДНЗ „Дзвіночок” функціонує Міський Методичний Центр    з проблеми  «Початкова правова освіта і виховання у дошкільному навчальному закладі».
     Пріоритетним напрямком вважаємо: роботу з батьками, а саме:
  • вивчення рівня педагогічних знань батьків, способу життя в родині (анкетування, опрацювання питальників)
  • надання теоретичної допомоги (бесіди; дні відкритих дверей; усні та рукописні методичні журнали; конференції; лекторії)
  • забезпечення системної практичної допомоги (щоденні консультації; дискусії, диспути, діалоги; практичні заняття з розв'язанням батьками проблемних завдань, що стосуються  правоосвітньої роботи).
     З метою забезпечення єдиних вимог і наступності сімейного і суспільного виховання, надання психолого – педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють, підтримки різнобічного розвитку дітей, які виховуються в умовах сім’ї, у дошкільному закладі діє консультативний  центр.
Форма власності Комунальна
Основні напрямки діяльності
     Основні напрямки діяльності педколективу ДНЗ „Дзвіночок” це:
  • інтегральний, цілісний підхід до розвитку, виховання й навчання дошкільника як носія фізичних, психічних і соціально – моральних сил;
  • надання пріоритету повноцінного проживання дитиною сьогодення перед її підготовкою до навчання в школі;
  • турбота про своєчасну появу необхідних новоутворень свідомості та особистості як важливих передумов життєвої компетентності;
  • посилення уваги до морально – духовної й соціально – моральної площин розвитку дошкільника;
  • відмова від надмірної інтелектуалізації, регламентації й інтенсифікації життя дитини;
  • створення сприятливих умов для повноцінної життєдіяльності дошкільника на противагу зосередженості педагога на організації навчально-виховного процесу, управлінню діяльністю дитини.
     Протягом усіх років існування пріоритетним напрямком є: збалансованість різних форм активності дошкільника – фізичної, соціально – моральної, емоційно-ціннісної, пізнавальної, мовленнєвої, художньої та креативно – поведінкової.
Організаційна структура
     Дошкільний заклад націлений на реалізацію основних вимог законодавства України в галузі освіти, виконання соціального замовлення щодо підготовки дітей до навчання у школі зі сформованими  життєвими компетентностями. З цією метою Базова програма  розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» впроваджується  в усіх вікових групах. Реалізація програмових завдань проходить шляхом впровадження перспективного планування за тематичними блоками для дітей молодшого і старшого дошкільного віку. Підготовка дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі проводиться за програмою «Впевнений старт».
     Педагогами ДНЗ з залученням  батьків у групових кімнатах створено розвивальне середовище, осередки: ІГРОВИЙ, БІБЛІОТЕЧНИЙ, ХУДОЖНІЙ, ЕТНОГРАФІЧНИЙ, MУЗИЧНИЙ ПРИРОДОЗНАВЧИЙ, СПОРТИВНИЙ, ВІДПОЧИНКУ, ЧЕРГОВИХ (з середньої групи), які наповнені цікавими об’єктами для вивчення та стимулюють всі органи чуття, малюки вивчають навколишній світ, задовольняють свій дослідницький інтерес. У всіх групах ДНЗ забезпечено дитині вибір активності, що відповідає її потребам та інтересам і має розвивальний характер, середовище є розвивальним, різноманітним, в ньому діти виявляють самостійність, пізнавальну активність, творчі здібності.
     Методичні об’єднання:  вихователів – початківців та вихователів груп старшого дошкільного віку з теми «Початкова правова освіта і виховання у дошкільному навчальному закладі».