Вівторок, 13.04.2021, 01:47

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Інші сайти закладу

Навчально-виховний процес

Організація навчально-виховного процесу
 1. Зміст навчально–виховного процесу дошкільного навчального закладу «Дзвіночок» визначається Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція, наук. керівник А.М.Богуш) та  реалізується  згідно з Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» (О.І.Білан, Л.М.Возна, О.Л.Максименко) та навчально-методичними посібниками:
 • «Розвиваємо, навчаємо, виховуємо дітей третього року життя» (Т.І.Поніманська);
 • «Обов’язкова освіта дітей старшого дошкільного віку: форми здобуття, організація і зміст роботи» (О.П.Долинна, А.П.Бурова, О.В.Низковська, Т.П.Носачова);
 • «Виховання гуманних почуттів у дітей» (С.О.Ладивір, О.П.Долинна, В.К.Котирло);
 • «Особистість дошкільника: перспективи розвитку» (Т.О.Піроженко);
 • «Дитячий садок і родина. Посібник для батьків. Частина 1, 2, 3, 4, 5» (О.А.Шевцова, С.Г.Кутепа, І.О.Мараховська, І.О.Сита);
 • «Соціальний розвиток дитини. Старший дошкільний вік» (Т.І.Поніманська, І.М.Дичківська, О.А.Козлюк»);
 • «Дошкільнятам про світ природи. Старший дошкільний вік» (Г.В.Бєлєнька, Т.С.Науменко, О.А.Половіна);
 • «Розкриваємо таємниці довкілля» (Л.І.Зайцева);
 • «Формування ціннісного ставлення до праці за творами В.Сухомлинського. Старший дошкільний вік» (Т.П.Тоцька), які рекомендовані Міністерствои освіти і науки України.
 1. Підготовка дітей 5–річного віку до навчання у школі у дошкільному навчальному закладі «Дзвіночок» здійснюється за Програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».
 2. З метою своєчасного  виявлення,  підтримки  та розвитку обдарованості,  природних нахилів та здібностей  дітей,   дошкільний заклад «Дзвіночок»  організовує  освітній процес за пріоритетними напрямами: фізкультурно-оздоровчий, правопросвітницький та художньо-естетичний.
 3. Діяльність дошкільного навчального закладу регламентується планом роботи,  який складається на навчальний рік і оздоровчий період, схвалюється педагогічною радою, затверджується керівником закладу та погоджується з відповідним органом  управління  освітою.  План на оздоровчий період додатково погоджується з територіальною санітарно-епідеміологічною службою.
 4. Навчальний рік у дошкільному навчальному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, а оздоровчий період - 1 червня по 31 серпня.
Учасники навчально-виховного процесу
 1. Учасниками навчально-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі є діти дошкільного віку (з 2 до 5 років), педагогічні працівники,   помічники  вихователів,  няні,  медичні  працівники, батьки або особи, які їх замінюють. На посаду педагогічного працівника дошкільного  навчального  закладу призначається особа, яка має відповідну вищу педагогічну  освіту,  а  саме:
  • освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра  або  молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про  освіту" - вищу  або  середню спеціальну освіту),
  • а також стан здоров'я якої дозволяє виконувати професійні обов'язки.
 2. Педагогічні  працівники  дошкільних  навчальних  закладів підлягають  атестації,  яка є обов'язковою і здійснюється один раз на п'ять років.
 3. Педагогічні працівники  дошкільного  навчального  закладу зобов'язані:
  • дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;
  • забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій,  які шкодять її здоров'ю, а також  від фізичного та психологічного насильства.
 4. Педагоги дошкільного навчального закладу несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров'я вихованців згідно із законодавством.
 5. Всі працівники  дошкільного  навчального закладу проходять медичні огляди в установленому законодавством порядку.
 6. Контроль  за  діяльністю дошкільного навчального  закладу здійснюють органи виконавчої влади та відділ освіти.